EVENTS

13. İSTANBUL BILIŞIM KONGRESI

5d9c8a4a27ac3-bannerrev1

Bu perşembe kaçırılmayacak bir etkinlik var: İstanbul Bilişim Kongresi. Dijital Dönüşüm ve Endüstri 4.0, 5G ve Yeni Teknolojiler, Akıllı Şehirler, Veri Madenciliği, Yapay Zeka, Makine Öğrenmesi, Girişimcilik, Bulut Bilişim ve Siber Güvenlik konularındaki panelleri ve en güncel bilgilerin yer alacağı bildirileri dinlemek için gitmenizi tavsiye ederim. Farklı bir konsepti olan kongrede panellerin ve akademik bildirilerin yanı sıra  açık oturumlar, ürün tanıtım stantları, sektörel ve sosyal etkinlikler gerçekleştirilecek.

İKİNCİ KİŞİSEL VERİLERİN KORUNMASI SEMPOZYUMU

Ön kayıt, tarih ve program ile ilgili bilgiler web Kişisel Veri Koruma Kurumu’nun web sitesinden duyurulacaktır.

https://www.kvkk.gov.tr/Icerik/5334/Ikinci-Kisisel-Verilerin-Korunmasi-Sempozyumu

 

 

   VERİ KORUMA GÜNÜ

image

Veri Koruma günü, kişisel verilerin korunmasını öngören 108. Konvansiyon’nun 28 Ocak 1981’de imzalanmasıyla ilan edildi. Avrupa Konseyi üyesi 46 ülkenin imzaladığı 108. Konvansiyon’u Türkiye tarafından Strazburg’da 28 Ocak 1981’de imzalanmasına karşın sözleşmenin yürürlüğe girmesi ancak 7 Nisan 2016 yılında Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’nun Resmi Gazete’de yayımlanması ile mümkün olmuştur. Bu kapsamda 28 Ocak tarihinde Kişisel Verileri Koruma Kurumu’nda  “Veri Koruma Günü Konferansı” düzenlenecektir:

Adres: Kişisel Verileri Koruma Kurumu Konferans Salonu Nasuh Akar Mahallesi Ziyabey Cad. 1407. Sok. No:4, 06520 Çankaya/Ankara

https://www.kvkk.gov.tr/Icerik/5347/28-Ocak-Veri-Koruma-Gunu

%d bloggers like this: